Flagolie, O świecach naturalnych, Pałac Rozkochów

Tajemnice niezwykłych aromatów aptekarza Müllera – Część II

Powiadają, że to teraźniejszość kreuje obraz przeszłości.

Poprzednio pisaliśmy o odkryciu tajnych receptur aromatów aptekarza Müllera z Oberglogau. Owocem ich analizy było przygotowanie – w ramach marki Flagolie – świec zapachowych serii Pałacu Rozkochów.

Każda ze świec jest hołdem oddanym znakomitym, europejskim rodom szlacheckim, które panowały również w tym miejscu: Redernom, Kaltenbrunnom, Pücklerom, Harrachom i Seherr-Thossom.

– Dobór zapachów do poszczególnych rodów nie był w żadnej mierze przypadkowy – zdradza wiceprezes Fundacji Pałacu Rozkochów – Pomiędzy Andrzej Dereń

– Badając dzieje dawnych rodzin przypisaliśmy im oryginalne cechy, jak skrupulatność, bitewne męstwo, zamiłowanie do dalekich podróży, szacunek dla ziemi (rolnictwo), czy familiarność. Następnie każdy z aromatów Müllera, w postaci świec zapachowych, rozpalając w pałacowych komnatach, połączyliśmy z cechami rodów. O dziwo nikt z nas nie miał wątpliwości, jaki zapach połączyć z jakim rodem, byliśmy jednomyślni! Jakby duchy aptekarzach Müllera i dawnych właścicieli Pałacu Rozkochów połączyły swoje siły, by dobór zapachów był idealny!

Owocem tej pracy są wspaniałe świecie Pałacu Rozkochów przygotowane z najwyższej jakości materiałów, opakowań z herbem oraz książeczką zawierającą dzieje poszczególnych rodów. To wyjątkowe przedmioty marki Flagolie dedykowane Pałacowi Rozkochów.

– Ze względu na ich elitarny charakter, postanowiłem, że zyski ze sprzedaży tych świec przeznaczone zostaną na remont Pałacu Rozkochów. Będzie to niejako cegiełka, dzięki której każdy kupujący będzie mógł przyczynić się od odbudowy tego pięknego zabytku – mówi Grzegorz Wnęk.

Świece można nabyć odwiedzając w weekendy Pałacu Rozkochów lub zamawiając je w naszym sklepie internetowym.