Pielęgnacja

Szczotkowanie ciała. Co zrobić, żeby szybko zobaczyć efekty?

Szczotkowanie ciała na sucho lub mokro to zabieg, który ostatnio cieszy się ogromną popularnością. Z powodzeniem możesz wykonać go samodzielnie w domu, ponieważ jest niezwykle łatwy i nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy też umiejętności. Tego rodzaju naturalny masaż relaksuje i pobudza zmysły. Ponadto dodaje energii i działa antydepresyjnie. Wszystko, czego potrzebujesz, by zacząć to szczotka dobrana odpowiednio do twoich preferencji. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, żeby szczotkowanie ciała było nie tylko przyjemne, lecz również efektywne? Śpieszymy z odpowiedzią.

Jakie korzyści daje szczotkowanie skóry?

Masaż szczotką zwiększa ukrwienie skóry, wygładza ją i ujędrnia. Skutecznie złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu ta staje się miękka i jedwabista. To naturalny peeling, który pomoże uporać się z cellulitem. Regularne szczotkowanie ciała usprawnia przepływ limfy, wspomaga procesy detoksykacyjne organizmu, a także likwiduje obrzęki. To doskonały sposób na walkę rozstępami oraz wrastającymi włoskami. Systematyczny masaż nie tylko poprawia jędrność skóry, lecz także przygotowuje ją do aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzięki niemu składniki aktywne zawarte w kremach, balsamach czy olejach, działają o wiele szybciej i skuteczniej. Szczotkowanie ciała to doskonały sposób na chwilę relaksu po intensywnym dniu oraz zadbanie o swoje ciało bez wychodzenia z domu.

Jak wybrać szczotkę do masażu ciała?

Wybierając szczotkę, zwróć uwagę przede wszystkim na jej włosie. Ważne, aby było wykonane z naturalnego włókna pochodzenia roślinnego. Jego twardość zależy zarówno od twojego upodobania, jak i wrażliwości skóry. Zazwyczaj szczotki, które służą do masażu na sucho, mają włosie bardziej miękkie od tych, które powinno używać się podczas kąpieli. Kolejną ważną kwestią przy wyborze szczotki jest rączka. Dobrze, gdy jej kształt dopasowany jest do dłoni. Przydatny bywa również materiałowy uchwyt, który ułatwia masaż trudnodostępnych miejsc. Szczotkę do masażu ciała Flagolie wykonaliśmy z  drewna bukowego i wegańskiego włókna z agawy. To sprawia, że jest wytrzymała i odporna na urazy. Ponadto można stosować ją zarówno na mokro, jak i na sucho. Wybór zależy od ciebie.

Jak szczotkować ciało?

Chcesz uczynić szczotkowanie ciała przyjemnym rytuałem? Jeśli pragniesz szybko zobaczyć efekty, powinnaś skupić się na regularności. Zabieg możesz wykonywać nawet codziennie. Wybierz dogodną godzinę i nie rezygnuj, bo systematyczność jest kluczem do sukcesu. Aby masaż był przyjemny, dostosuj siłę nacisku do indywidualnych preferencji oraz wrażliwości poszczególnych partii ciała. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tego rodzaju pielęgnacją, nie dociskaj szczotki zbyt mocno. Stopniowo przyzwyczajaj skórę i sprawdzaj, jak reaguje na szczotkowanie. Pamiętaj, że masaż zawsze powinno wykonywać się w kierunku serca. Wiąże się to z rozkładem naczyń limfatycznych i przepływem limfy w organizmie. Zacznij zatem od dolnych partii – stóp, łydek i ud – i powoli kieruj się ku górze (spójrz na grafikę). Całość rytuału powinna trwać od 5 do 10 minut.

Odpowiednie nawilżenie

Szczotkowanie na mokro i na sucho doskonale przygotowuje skórę do przyjęcia przez nią składników aktywnych. Dzięki niemu składniki aktywne zawarte w kremach, balsamach czy olejach, działają o wiele szybciej i skuteczniej. Aby działanie szczotkowania było jeszcze bardziej skuteczne warto po nim zadbać o nawilżenie. Posmaruj skórę ulubionym balsamem lub olejkiem, który dodatkowo ją nawilży.

Jak zrobić szczotkowanie na sucho i mokro?

Szczotkowanie na sucho jak sugeruje sama nazwa wykonuje się na suchej skórze bez żadnych dodatkowych produktów. Sprawdzi się jeżeli zależy Ci na mocniejszym złuszczaniu i silniejszym działaniu. Szczotkowanie na mokro wykonujemy zmoczoną szczotką lub na mokrej skórze pod prysznicem lub w wannie. Szczotkowanie na mokro jest delikatniejszą formą szczotkowania ciała.

Czy są jakieś przeciwwskazania do szczotkowania ciała?

Szczególną ostrożność powinny zachować osoby z żylakami, pajączkami i problemami z krążenie. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem flebologiem, który dokona odpowiedniej diagnostyki.