Wystrój wnętrz

Pachnące patyczki – w jakim miejscu najlepiej je postawić?

Pachnące patyczki jak ich używać?

Wybierając miejsce dla nowego odświeżacza powietrza, kierujemy się głównie estetyką. Tymczasem, jeśli chcemy poczuć maksymalną moc zapachu, powinniśmy zwrócić uwagę również na inne kwestie. Wysokość pomieszczenia, temperatura powietrza wokół – wiele czynników ma znaczenie. Zastanawiasz się, w jakim miejscu postawić patyczki zapachowe, by kompozycja była wyczuwalna przez długi czas w całym mieszkaniu? Sprawdź nasze wskazówki!

Pachnące patyczki to specyficzny rodzaj odświeżacza wnętrza. Prezentują się znacznie lepiej niż tradycyjne aerozole. Ratan posiada gąbczastą strukturę, dzięki której kompozycja zapachowa przenosi się w górę patyczka, a później do pomieszczenia. Aromat ulatnia się systematycznie w procesie parowania, który przez specjalistów nazywany jest również ewaporacją zapachu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Świece sojowe (@flagolie)

1. Patyczki zapachowe moc – zależy od wielkości pomieszczenia

Jeśli zakupiłaś nowy zapach i zastanawiasz się, gdzie go ulokować, na początku użytkowania najlepiej sprawdzić jego moc. Liczba patyczków rattanowych we flakoniku decyduje o intensywności zapachu. Regulując, ją możesz również zmieniać odczuwalność kompozycji w powietrzu. Zaraz po zakupie, postaw patyczki zapachowe w niewielkim pomieszczeniu – może być to na przykład łazienka lub domowe biuro. W ten sposób przekonasz się, jaka moc jest odpowiednia dla ciebie oraz reszty domowników. Gdy zdecydujesz się zostawić dyfuzor w małym pokoju na stałe, będzie spełniał funkcję miejscowego odświeżenia. Jego zapach nie rozniesie się po całym domu, ponieważ nie będzie miał takiej możliwości.

2. Przepływ powietrza jest ważny

Gdy przetestujesz już nowy dyfuzor i dojdziesz do wniosku, że intensywność zapachu jest zgodna z twoimi oczekiwaniami, możesz przenieść go w bardziej przestronne miejsce. Jeśli chcesz, aby patyczki pełniły funkcję perfum dla domu, postaw je tam, gdzie przepływ powietrza jest duży, na przykład obok okna. Dzięki temu aromat rozniesie się po całym mieszkaniu. Częste drgania powietrza przyśpieszają roznoszenie się zapachu. Idealnym miejscem dla patyczków rattanowych będzie więc przestrzeń, w której często przebywasz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Świece sojowe (@flagolie)

3. Patyczki zapachowe a temperatura pomieszczenia

Czy wiesz, że w ciepłym powietrzu cząsteczki rozpraszają się o wiele szybciej? Zauważ, że latem jesteśmy dużo bardziej wyczuleni na zapachy, niż zimą. Ta zasada tyczy się również aromatów w pomieszczeniach. Jeśli jesteś osobą ciepłolubną, a temperatura w twoim domu zawsze sięga powyżej 20 stopni Celsjusza – zapach dyfuzora będzie rozprzestrzeniał się szybciej i stanie się bardziej wyczuwalny dla ciebie oraz gości. Jeśli jednak w twoim mieszaniu panuje temperatura poniżej średniej, kompozycja zapachowa będzie trochę mniej wyczuwalna.

Powrót do listy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.