Flagolie, O świecach naturalnych, Pałac Rozkochów, Aromaterapia

Jak wspomóc swoją koncentrację w naturalny sposób?

Jak pomóc sobie w koncentracji w naturalny i bezpieczny sposób? Odpowiedź brzmi: spróbuj aromaterapii!

Czym jest aromaterapia?

Aromaterapia opiera się na zastosowaniu leczniczych i terapeutycznych właściwości roślin poprzez olejki eteryczne w nich zawarte. Znana była od tysięcy lat poprzez starożytne kultury Chin, Indii czy Egiptu.  Poprawia zdrowie fizyczne i emocjonalne. Możemy stosować ją na skórę oraz wdychając przez drogi oddechowe — i właśnie na tym sposobie skupiamy się z wykorzystaniem naszych świec i wosków sojowych. Unikalnym urokiem aromaterapii jest to, że coś naturalnego i pachnącego może mieć jednocześnie korzystny wpływ zarówno na ciało, jak i umysł. Aromaterapia jest także bardzo przyjemna, bezpieczna oraz nie daje skutków ubocznych.

Jak to możliwe, że mogę poprawić swoją koncentrację poprzez zapach?

Działanie aromaterapii opiera się m.in. na wdychaniu zapachu olejków eterycznych. Substancje aromatyczne dostając się do nosa i śluzówki, reagują z receptorami błonowymi. Następnie sygnał ten jest przekazywany do mózgu, który uwalnia neuroprzekaźniki. W zależności od działania olejków eterycznych mogą wywoływać takie efekty jak wyciszający, relaksujący, pobudzający.

Aromaterapia olejkami eterycznymi może być stosowana jako metoda poprawy koncentracji, skupienia i czujności poprzez stymulację pewnych obszarów mózgu, które kontrolują emocje, motywację oraz regulację wspomnień i hormonów. Niektóre olejki eteryczne mogą mieć bezpośredni wpływ na poprawę skupienia i koncentracji poprzez stymulowanie obszarów układu limbicznego, które kontrolują pamięć, uczenie się i czujność, podczas gdy inne olejki eteryczne mają pośredni wpływ na poprawę koncentracji poprzez zmniejszenie poziomu stresu, lęku i inne negatywne emocje regulowane przez układ limbiczny.

Wiadomo, także, że aromaterapia jest bardzo skuteczna w obniżaniu poziomu kortyzolu lub hormonów stresu i natychmiastowym relaksowaniu ciała i umysłu co sprzyja procesowi nauki.

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Zapal świecę z wosku sojowego Flagolie na koncentrację lub rozpuść naturalny wosk sojowy w kominku do aromaterapii. Oba zawierają w swoim składzie starannie dobraną mieszankę naturalnych olejków eterycznych, takich jak olejek anyżowy, cytrynowy i z mięty pieprzowej. Olejki te wykazują właściwości łagodzące bóle głowy, które są spowodowane stresem, zdenerwowaniem czy przepracowaniem. Ponadto, wykazują właściwości ogólnej poprawy chęci do życia. Ciesz się wyjątkowym zapachem i ich właściwościami!

Sojowa świeca zapachowa JAŚMIN I KARMEL

Na stanie

85,00  cena zawiera VAT

Kominek do aromaterapii KROPLA – Szary

Na stanie

89,00  cena zawiera VAT

Mała sojowa świeca do aromaterapii NA ROZLUŹNIENIE (lawendowy relaks)

Na stanie

22,50  cena zawiera VAT

Naturalna świeca sojowa do aromaterapii NA REDUKCJĘ STRESU (ożywczy spokój)

Na stanie

85,00  cena zawiera VAT

Naturalny sojowy wosk zapachowy do aromaterapii – NA DOBRY SEN x3 szt. (spokojny sen)

Na stanie

24,00  cena zawiera VAT