Wystrój wnętrz

Jak przygotować dom na wiosnę? Poznaj 4 proste sposoby

Gdy tylko temperatura na zewnątrz wzrasta, mamy ochotę eksperymentować z wystrojem wnętrz. Jesteśmy zmęczeni zimowymi szarościami i pragniemy sprawić, by przestrzeń, w której spędzamy czas, ożyła wraz z przyrodą za oknem. Sposobów na to, by przygotować dom na wiosnę, jest wiele. Żeby uzyskać zadowalający efekt i niepowtarzalny klimat wcale nie musimy decydować się na kosztowne i czasochłonne remonty. Czasami wystarczy niewielka zmiana, która przyciągnie wzrok i odmieni nasze otoczenie. Sprawdź 5 naszych propozycji, jak odmienić dom na wiosnę.

1. Zapach jest ważny

Zapachy nastrajają i wpływają na to, jak odbieramy rzeczywistość. Potrafią przywoływać wspomnienia i skutecznie poprawiać nastrój. Te tajemnicze moce warto wykorzystać zwłaszcza podczas przesilenia wiosennego, kiedy dokucza nam poziomowy brak sił i chęci do działania. Jeśli zależy ci na poprawie samopoczucie, wypróbuj świece sojowe z naturalnymi olejkami eterycznymi. Zawarte w nich kompozycje wpływają pozytywnie na układ nerwowy. Skoncentrowane ekstrakty roślinne łagodzą stany lękowe, depresyjne, pomagają walczyć ze stresem i bezsennością. Ponadto miodowe pojemniki z podwójnego szkła, w których zostały wylane świece, stanowią elegancki dodatek i pozwalają odświeżyć wnętrze na wiosnę. Zyskujesz zatem dwa w jednym!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Świece sojowe (@flagolie)

2. Dorzuć trochę koloru

Zimą wokół nas zazwyczaj królują neutrale barwy. Otaczamy się bezpieczną bazą skonstruowaną z bieli, czerni i szarości. Wiosna to dobry czas, żeby zaszaleć z kolorem i dać się ponieść fantazji. W tym sezonie we wnętrzach modne będą przede wszystkim pastelowe dodatki. Rozbielone barwy kojarzące się nam z wakacyjną aurą, spokojem i radością to poniekąd antidotum na obecne nastroje społeczne i otaczające nas kryzysy. Ze względu na restrykcje sanitarne w mieszkaniach spędzamy teraz znaczną część wolnego czasu. Wygląda na to, że przez najbliższe miesiące niewiele się zmieni. Dlatego właśnie warto sprawić, by nasz dom na wiosnę przy pomocy kolorowych akcesoriów napawał nas optymizmem. Poduszki w odcieniu gelato al pistacchio, czyli najsłynniejszych włoskich lodów o smaku pistacji, a może liliowe zasłony – wybór należy do ciebie!

3. Postaw na naturalne materiały

Z roku na rok społeczna świadomość ekologiczna rośnie. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na to, z czego stworzone są produkty, które wybierają. Ekologia to jeden z najważniejszych megatrendów – tematów przewodnich, które opisują zmianę w społeczeństwie, postawach ludzkich oraz schematach zachowania. „Ekomodyfikacje” widoczne są również w materiałach, jakie wybieramy podczas dekoracji wnętrz.  Drewno, rattan czy len i kamień w ostatnich sezonach zyskują na popularności. A zetem, jeśli rozglądasz się na uniwersalnym dodatkiem, który posłuży Ci przez dłuższy czas, zastanów się nam produktami wykonanymi z tych surowców. Komplet kamiennych, ręcznie drążonych świeczników to nasza propozycja na najbliższy czas.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Świece sojowe (@flagolie)

4. Kwiaty doniczkowe ożywią dom wiosną

To najbardziej klasyczny sposób na ożywienie wnętrza na wiosnę. W ostatnich sezonach coraz więcej mówi się o idei plants parenting. To termin stworzony przez pokolenie milenialsów, który odnosi się do pielęgnacji roślin doniczkowych. Praca w ogrodzie oraz otoczenie się zielonymi roślinami we wnętrzu relaksuje i koi. Opiekowanie się roślinami to także odskocznia od ciągłego bycia online. Inwestycja w ciekawe odmiany kwiatów doniczkowych na wiosnę urozmaici wnętrze mieszkania i sprawi, że stanie się ono bardziej inspirującą przestrzenią.